blog

Jak připravit auto na jarní období a léto

FND autoprodej 21.04.2022

Jak připravit auto na jarní období a léto

Pro řidiče aktuálně nastává jarní, respektive letní období, které vyžaduje údržbu a kontrolu vozidla. Jak připravit auto na jaro a léto a na co nezapomenout?

Přezutí pneumatik

Základem pro letní období je určitě přezutí pneumatik na letní, pokud na svém autě nevyužíváte univerzální, respektive celoroční pneumatiky. V teplém období se nedoporučuje jezdit na zimních pneumatikách, především z hlediska bezpečnosti. Zimní pneumatiky mají jinou přilnavost, tvrdost směsi a horší vlastnosti za tepla než pneumatiky letní. Minimální hloubka dezénu u letních pneumatik je 1,6 mm. Opět platí pravidlo, že pneumatiky by neměly být starší 4 let, kvůli zaručení jízdních a bezpečnostních vlastností.

Letní směs v ostřikovačích a stěrače

Doporučujeme vyměnit vodu do ostřikovačů za letní směs. Není ovšem problém využívat ještě zbytky zimní směsi, ale ty nemusí již být tak účinné například při odstraňování hmyzu z čelního skla. Zároveň letní směsi často mívají příjemnou vůni.

Po zimě je vhodné také zkontrolovat, případně vyměnit přední stěrače, nebo gumičky. Ty jsou po zimním období často opotřebované z důvodu přimrzání stěračů, stírání zmrzlých částí na skle a jiného namáhání.

Jarní prohlídka v servise

Všechny běžné kontrolní úkony zvládnete hravě i sami. Kdo si na to přeci jen netroufne, dnes je na trhu běžná nabídka „jarní“ kontroly před sezónou v servisech, a to většinou na zvýhodněnou cenu. Tyto kontroly jsou důkladné a dokážou vás upozornit na případné závady. Zároveň se mohou vyměnit i provozní kapaliny a vozidlo se dobře nachystá na nadcházející sezónu.

Pořádná očista auta

Doporučujeme také vyrazit na myčku a dopřát vašemu autu ten nejlepší mycí program včetně mytí podvozku, abyste karoserii zbavili zbytků soli a dalších zimní posypových materiálů.

O naše vozidla v autopůjčovnách se pečlivě staráme. Nejenom, že už je máme přezuté na letní pneumatiky, ale každé naše vozidlo prochází pravidelnou kontrolou po technické i mechanické stránce. Jak už jsme psali v předešlém článku že Kvalita musí vítězit před cenou, tak dbáme na to, aby naši klienti jezdili v autech, která jsou v pořádku a cítili se bezpečně a pohodlně.

Autor: FND Auto

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
LIDŠTINA

LIDŠTINA

Žádná vaše otázka nebo obava není hloupá


Ptejte se

FÉROVŠTINA

FÉROVŠTINA

Budou vaše plány úplně mimo realitu?


Řeknem to.

POŽITKÁŘŠTINA

POŽITKÁŘŠTINA

Máme rádi svobodu v hlavě i v peněžence.


Odvažte se.

DŮVĚROVŠTINA

DŮVĚROVŠTINA

Ano, chceme na vás vydělat.


Jenom trochu.

VYSTUPZŘADYŠTINA

VYSTUPZŘADYŠTINA

Jsme tak trochu divný, protože chceme.


Chtějte taky.